Kriolipoliza to zabieg konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej, rewelacyjna 100% skuteczna i bezpieczna metoda modelowania sylwetki. W odróżnieniu od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, umożliwia zastosowanie zaawansowanej technologii zamrażania, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe skutecznie je eliminując a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.

Kriolipoliza w naszym gabinecie wykonywana jest hiszpańskim urządzeniem medycznym „Lipo Cryo” które umożliwia schłodzenie pod pełną kontrolą tkanki tłuszczowej do stałej temperatury utrzymywanej podczas całego zabiegu na poziomie 3 stopni Celsjusza. Pozwala to wykonywać zabiegi rzeźbienia na osobach o problematycznych „fałdkach” zalegających w miejscach, gdzie nie działają diety i ćwiczenia oraz lekko otyłych jak i redukcji tkanki tłuszczowej na osobach bardziej otyłych.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ temperatura i vacuum kontrolowane są przez cały czas trwania zabiegu. Aparat Lipo Cryo jest urządzenim medycznym posiada odpowiednie atesty i badania. Elektronika sterująca zapewnia precyzyjne utrzymanie żądanej temperatury chłodzenia tkanki, tak, aby nie nastąpiło jej przemrożenie. System stosuje zasadę kriolipolizy. Jest to nowatorska technika służąca do zlokalizowanej, nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez poddanie jej długotrwałemu działaniu niskiej temperatury.  Kriolipoliza jest oparta na zasadzie, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii (chłodzenie) niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator zostaje przyłożony do docelowego obszaru w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. W czasie zabiegu zachodzi apoptoza komórek tłuszczowych w wyniku ekspozycji na zimno, co prowadzi do uwolnienia cytokin i innych mediatorów stanu zapalnego. Komórki zapalne stopniowo trawią zajęte komórki tłuszczowe w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu. Lipidy z komórek tłuszczowych są powoli uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny w celu przekształcenia, podobnie jak to się dzieje z tłuszczem pochodzącym z pożywienia. Skutkiem zabiegu jest utrata jednorazowo do 45% grubości warstwy zassanego w głowicę tłuszczu.  Efekt jest widoczny po upływie 4 tygodni, ale na pełny rezultat należy czekać 6-10 tygodni.
Zabieg kriolipolizy jest całkowicie nieinwazyjny, dzięki czemu można natychmiast powrócić do typowych czynności, takich jak praca lub ćwiczenia. Na obszarze poddawanym zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie, które może utrzymywać się od kilku minut do kilku godzin. Może także pojawić się zesiniaczenie, które przemija w ciągu kilku dni. U wielu pacjentów występuje przejściowe osłabienie czucia w leczonym obszarze, które trwa kilka minut do godziny.
Idealnymi kandydatami do zabiegu są osoby w dość dobrej kondycji, ze średnimi fałdami tkanki tłuszczowej, niedającymi się łatwo wyeliminowane za pomocą diety i ćwiczeń. Te osoby poszukują metody na zmniejszenie określonych obszarów tkanki tłuszczowej, ale nie rozważają poddania się zabiegowi chirurgicznemu.
Zapraszamy do obejrzenia filmu o zabiegu: